Položek: 41-48 z celkem: 108   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu

KŮZLÁTKA

DEN ZEMĚ

KDYŽ JSEM JÁ SLOUŽIL od 6.4. do 9.4.2021

Opět Vás vítáme v novém tématu tohoto týdne. Budeme poznávat a pojmenovávat domácí a hospodářská zvířátka, jejich mláďátka. Dále se seznámíme s jejich užitkem pro člověka. Můžete si doma s rodiči povídat o domácích mazlíčkách nebo vyhledávat v dětských knihách zvířátka a jejich význam. V pracovních listech si určete a vykreslete zvířátka. Můžete si vymyslet pohádku o zvířátku (pejsek, kočička aj) nebo si doma vytvořte dle vzorů nějaké svoje oblíbené zvířátko. Doufáme, že se uvidíme příští týden s předškolními dětmi a budeme si názorně ukazovat a pojmenovávat obrázková zvířátka, doplňovat  pracovní listy a hrát si společenské hry.

Typy na pracovní a výtvarnou činnost

- omalovánky
- skládanky
- zatloukání zvířátek do korku
- dokreslování obrázků  do textu
- tvorba domácích a hospodářských zvířátek
- obkreslování zvířátek
- pojmenováváme domácí zvířátk
- pracovní listy

PŘEDVELIKONOČNÍ
OBDOBÍ

Milé děti a milí rodiče,
Připravili jsme si pro Vás základní přehled zvyků a tradic Velikonoc

Předvelikonoční MODRÉ PONDĚLÍ a ŠEDÉ ÚTERÝ - tyto dny se uklízelo
ŠKAREDÁ STŘEDA - kdo se tento den mračil, bude se mračit po celý rok
ZELENÝ ČTVRTEK - vařilo se jídlo z čerstvých zelených rostlin. Člověk nabral sílu
VELKÝ PÁTEK - držel se půst a hluboký smutek, protože se připomíná ukřižování Krista
BÍLÁ SOBOTA - domácí uklízení a další přípravy
NEDĚLE - BOŽÍ HOD VELIKONOČNÍ - končil půst, bylo zakázáno pracovat a scházelo se u slavnostního stolu
VELIKONOČNÍ PONDĚLÍ - chlapci chodili na pomlázku za děvčaty s čerstvými metlami (pomlázka) z nich vyháněli nemoci a polévali je vodou. Na oplátku děvčata odměňují chlapce zdobenými vajíčky.

PLETU, PLETU POMLÁZKU OD 29.3. - 2.4.2021

Srdečně Vás vítáme v předvelikonočním týdnu. Naučíme se poznávat základní znaky Velikonoc s tradicemi a zvyky. Připravila jsem si pro Vás pestré pracovní listy s motivy Velikonoc a nějaké nápady. Budeme se těšit na Vaše děti a jejich výrobky nebo pracovní listy. Krásné svátky přejí učitelky od Kůzlátek.

Nyní několik nápadů pro vaše děti
- obrázkové pexeso (obrázek č.1)
- rozvoj logického myšlení (obrázek č.2)
- doplňujeme dle předlohy písmenka do textu ( obrázek č.3)