logotyp

MOTÝLCI

Milí rodiče a děti,
Před námi je další týden, konečně nám trochu nasněžilo a na nás čeká téma pod názvem ZIMNÍ RADOVÁNKY.
Budeme si povídat o zimních sportech, zdravých životních návycích, tzn. o zdravé výživě, vhodném oblékání, významu otužování a důležitosti dostatečného množství pohybových aktivit. Se zimními sporty také souvisí ochrana zdraví a prevence úrazů, která je neméně důležitá.
Posílám vám některé náměty na tvořivé činnosti, pracovní listy, omalovánky a doufám, že se vám budou líbit. V následujících námětech můžete vystřihovat, vyrobit si z barevných obrázků vlastní pexeso, ozdobit si určitý druh oblečení různou technikou. Můžete se rovněž naučit některou ze tří básniček nebo si započítat se sněhuláky. My budeme na tvořivou činnost používat křídy, klovatinu, vodové barvy, voskovky, tuš, inkoust, zmizík, apod. Vytvoříme si také hrnek dobrého, zdravého čaje s vitamíny.
Užijte si sníh, pokud můžete, teple se oblékejte a hlavně na sebe dávejte pozor. P.uč. Lucka

Řádíme na sněhu

Zimní hody pro zvířátka :)

Poslali jsme k Vánocům drobné dárky seniorům...

Sníh se sype z oblohy

Zimní hody pro zvířátka :)

V týdnu od 11. do 15.ledna si budeme povídat o tom, jak pečovat o ptáky a zvířata v zimním období. Povedeme děti k chápání významu péče o životní prostředí a živočichy. Přináším vám pár nápadů pro distanční výuku s předškoláky. Vyrobte si vránu nebo jiného ptáčka z papírového sáčku, oblékněte medvídka z kartonu do teplého kožíšku ze zbytků vlny, složte rozstříhaný obrázek, vyřešte labyrint, nakreslete krmelec, a nebo se naučte pěkné říkanky. Běžte nakrmit kačenky a labutě k řece, nasypejte ptáčkům do krmítka. Která potrava jim neublíží si přečtěte na přiložených fotografiích. Pokud máte zájem o tištěnou formu pracovních listů, můžete si je po domluvě vyzvednout u Motýlků. Zdravím a přeji vám příjemnou zábavu. Petra.

Sníh se sype z oblohy

Sníh se sype z oblohy

Téma pro tento týden je "SNÍH SE SYPE Z OBLOHY"
Jak již název napovídá,týká se téma aktuálního ročního období = zimy. Určujeme s dětmi její charakteristické znaky a zároveň si zopakujeme jednotlivé části dne a běžné denní činnosti,které v těchto jednotlivých částech provádíme. Připomeneme si rovněž zimní sporty včetně všech ročních obdobích a kalendářních měsíců.
Zmíníme se o 3 KRÁLÍCH a nezapomene se také s dětmi protáhnout.
Pomoci nám může třeba báseň:
JE TO TAK,JE TO TAK
STOJÍ TADY SNĚHULÁK.
KULATÉ MÁ NOŽIČKY,
DOKONCE I RUČIČKY.
KULATOU MÁ HLAVIČKU,
MÍSTO NOSU MRKVIČKU.
Milí rodiče,
Vzhledem k tomu,že epidemiologická situace není ještě ustálená,vítám vás v novém roce alespoň prostřednictvím webových stránek,i přesto,že provoz MŠ není omezen. Posílám opět nějakou inspiraci pro činnosti s vašimi dětmi. Přeji zejména hodně zdraví a trpělivosti v této obtížné situaci.

Pf 2021

Vánoční nadílka a pohoštění

Vánoční tradice

Hvězda Betlémská-naše poslední letošní tvoření

Hvězda Betlémská

Milí rodiče,
Vánoce jsou již za dveřmi a příští týden nás čeká poslední téma v tomto kalendářním roce, pod názvem "HVĚZDA BETLÉMSKÁ".
Cílem je vnímat příběhy, pohádky, koledy, jejich krásu a společně prožívat vánoční atmosféru.
Prostřednictvím těchto stránek vám opět posílám nějaké náměty na tvořivou činnost, báseň na procvičení mluvidel a obrázky k vybarvení. Můžete si s dětmi zazpívat vánoční písně, koledy. Barevné obrázky s vánočním motivem rozstříhat a najít k němu jeho stín. A kdo ještě nestihl napsat Ježíškovi, posílam vzor dopisu a třeba to ještě stihnete... Doufám, že se vám nápady budou líbit, tvořeni vás bude bavit a pokud bychom se již v tomto roce neviděli, přeji vám krásné prožití vánočních svátků plných radosti, pohody a zdraví.
Budu se na vás opět těšit v novém roce. P.uč. LuckaMrkající

Kouzlíme Vánoce...

Kouzelné Vánoce

Kouzelné Vánoce

Přeji hezký den všem... Kouzelné Vánoce je téma vzdělávání připravené na týden 7.-11.12. 2020.
Cílem je rozvíjet tvořivost, představivost a fantazii dětí při různých činnostech a předvánoční čas je k tomu jako stvořený. Pojďme tedy společně s dětmi tvořit, objevovat a snít...prostě těšit se na Ježíška. 
Uřízněte si venku "barborku" a sledujte, zda do Vánoc vykvete. Pečte spolu cukroví, zpívejte a poslouchejte koledy. Zapojte děti do vánočních příprav, mohou si nazdobit pokoj nebo větev ve váze. A aby vám to těšení pěkně ubíhalo, připravila jsem pro vás ještě v rámci distanční výuky pár námětů a nápadů na společně strávené chvilky. Výsledky vašeho snažení můžete vyfotit a poslat na email JirkovskaP@seznam.cz, obrázky ráda vytisknu a vystavím na nástěnce.

Zdravím vás, s přáním klidného adventního času, p.uč.Petra.

My jsme čerti rohatí!!

Tropíme čertoviny

TROPÍME ČERTOVINY

Milí rodiče,
V příštím týdnu od 30.11.do 04.12.2020 připravujeme téma TROPÍME ČERTOVINY.
Cílem je seznámit děti,popř. jim pripomenout tuto tradici -Mikulášské nadílky, společně prožívat radost z této nadcházející události a své prožitky můžete se svými dětmi vyjádřit slovně či výtvarně.
Posílám několik nabídek z pracovních činností, pracovní listy a písničky k tomuto tématu.
Kdo by z dětí chtěl, budu velice ráda za jakýkoliv vlastní obrázek.
Všechny vás srdečně zdravim. P.uč. Lucka

INFORMACE PRO RODIČE

Milí rodiče předškoláčků,
Naše školka je již v běžném provozu, ale i přesto máte právo v současné nejisté celorepublikové epidemiologické situaci zůstat se svým dítětem či dětmi doma. Dítě bude omluvené, ale protože je výchovně vzdělávací proces v posledním roce před zahájením docházky do ZŠ povinný, připravujeme pro vaše dítě distanční formu výuky. Tento týden jste obdrželi sešity s pracovními listy pro děti, ale od pondělí, 30.11.2020 si můžete vybrat z některých pracovních činností také na webových stránkách naší třídy. Veškeré akce jsou do konce tohoto roku zrušeny, ale v každém případě vás kdykoliv rádi uvidíme. Děkujeme za vaši vstřícnost a spolupráci v této tíživé situaci, která není lehká pro nikoho z nás. Těšíme se na vás. Učitelky ze třídy "MOTÝLKŮ".

Draci letí do oblak....

Koulela se brambora.....

Když jsem zdravý, všechno mě baví....

Kamarád, kamarád....

Milí rodiče a děti,
vítáme vás v novém školním roce 2020/2021. Těšíme se na naše společné akce, činnosti a spolupráci.
Vaše ucitelky Péťa a Lucka.

Povídám, povídám pohádku....

Karnevalový rej....

Moje město pod sněhem.....

Zimní hody pro zvířátka

Mikulášská nadílka v MŠ

Divadlo v MŠ

Vanoční tvoření

Všude dobře, doma nejlépe...

Přípravy a světýlková slavnost....

Zdoláváme překážkovou dráhu :)

Pozvánka na draka.....

Milí rodiče,
zveme vás tímto v rámci naší spolupráce ke strávení společného odpoledne pri kávě a výrobě draka. Pokud budete mít zájem a trochu času,přineste si jen materiál na draka. Občerstvení zajistíme. Zároveň si může kdokoliv vyzkoušet roli učitele a vést ostatní celým procesem výroby draka. Velmi uvítáme,pokud se nějaký sikovny rodič ujme této role.....

Draci letí do oblak...

Charakteristika třídy ve školním roce 2019/2020

Barvy podzimu :)

Když jsem zdravý, všechno mě baví...

Rostu jako z vody :)

Co už jsme společně zažili? Přivítali jsme se, seznámili s novými kamarády, hráli jsme různé hry na zapamatování jmen a značek dětí, dále smyslové a pohybové hry.
Navštívila nás p. učitelka Eva Hodková s cílem najít nové zpěváčky pro pěvecký sbor Čmeláček. Na stadionu Mládí jsme prožili sportovní dopoledne plné soutěží a her. Na školní zahradě využíváme komplex zahradních prvků z environmentálního projektu k rozvíjení  pohybových dovedností a poznávacích schopností dětí v oblasti přírody.
...a to je jen začátekUsmívající se

V naší školce je to prima

Vítáme vás v novém školním roce

Vítáme všechny stávající i nové děti a jejich rodiče ve třídě "MOTÝLKŮ" ve školním roce 2019/2020. Zároveň se těšíme na naši vzájemnou spolupráci během celého školního roku a mimoškolkových akcích.
Vaše paní učitelky Petra a Lucie.Usmívající se

V mlhovišti :)

Setkání s malířem Adolfem Dudkem :)

Výlet do Zooparku v Chomutově :)

Slavíme Den dětí :)

Den Země :)

Vítáme jaro :)

Hurá, máme karneval!!

Zima u Motýlků :)

Mikulášská nadílka :)

Advent začíná :)

Vánoční tvoření :)

Světýlková slavnost :)

Draci letí do oblak :)

Podzimní zahrádka :)

Charakteristika třídy ve školním roce 2018/2019

NOVINKY

Nové fotografie

obrázek
Nejnovější fotografie z akcí v mateřské škole najdete zde

Aktuální jídelníček

obrázek
Aktuální jídelníček najdete zde
Mateřská škola Žatec, U Jezu

Created by © 2015 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign