Položek: 161-168 z celkem: 233   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu

Karnevalový rej :)

KARNEVAL

Brzy bude velký bál,
hurá, je tu karneval!
Nafoukneme balónky,
ozdobíme záclonky.
Schováme se za masku,
jsme jak z hadích ocásků.

Ano, ve čtvrtek bude karneval. A tak je téma na celý týden 8.-12.2. více než jasné. Rozvíjíme fantazii, jemnou motoriku společně se připravujeme a prožíváme tu velkou událost, vyjadřujeme své prožitky a myšlenky slovně, nebo třeba kresbou. Nabízím vám pracovní listy i náměty na tvoření. Vyzdobte si pokojíček girlandami z krepového papíru nebo barevným řetězem vyrobte si škrabošku nebo čepičku. S vystřižením klauna pomůže rodič, a děti ho nalepí. Podle návodu zvládnete určitě složit veselého šaška.
Přeji vám hezkou zábavu při společně strávených chvílích. P. uč. Petra.

Báseň "LETADLO"

Cestování mezi mraky,
těší ptáky a nás taky.
Letět krásně jako pták,
není ale jenom tak!
My letíme letadlem
celou noc a celý den.

Zdraví vás p.uč. Lucka

Milí rodiče a děti,
Je tu nový týden a s ním i nové téma pod názvem: "NA KOLE I MAŠINOU, SVEZEME SE KRAJINOU"
Cílem tohoto tématu je poznat a pojmenovat různé dopravní prostředky, určovat jejich počet i velikost, seznamovat se s bezpečnostními pravidly při pohybu v dopravním ruchu a také s jednotlivými dopravními značkami a jejich významem.
Opět vám přináším nějaké návrhy na tvořivou činnost, báseň o "Letadlu" a pracovní listy,na kterých si můžete vyzkoušet své znalosti v oblasti dopravy.
Kromě toho si můžete sami namalovat nějaký dopravní prostředek či značku nebo vymyslet něco originálního.
Užijte si téma, činnosti a také novou sněhovou nadílku.

Ještě pár foteček k zimním radovánkám...

Moje město pod sněhem :)

Milí rodiče a milé děti,
je před námi poslední lednový týden, a my si budeme povídat o našem městě a věnovat se tématu MOJE MĚSTO POD SNĚHEM.
Jak se jmenuje naše město? A řeka, která jím protéká? Vydejte se na procházku a poznávejte významné a historické budovy: radnici, kostel Nanebevzetí panny Marie, židovskou synagogu, morový sloup, Libočanskou a Kněžskou branku, Městské divadlo... Ale i novodobé stavby stojí za pozornost, třeba Chmelový maják, orloj, Chmelařské muzeum. Pěstujeme v dětech lásku a vztah ke svému městu.
Děti si budou skládat znak města, opisovat slova ŽATEC, OHŘE. Vyrobí si město z barevného papíru a sníh z papírových ubrousků, vaty, vatových tyčinek. Postavíme město z kostek nebo z ruliček od toaletního papíru, na domeček složíme papírovou střechu. Můžete si vybrat některý z pracovních listů, naučit se básničku o Žatci. Přečtěte si pověst o statečném Borešovi. Děti by také měly znát adresu svého bydliště.
Dobře se u činností bavte, doufám, že výběr je pestrý, a nebo si vymyslete na téma moje město vlastní aktivitu. Mějte krásné dny, moc vás zdravím, p. uč. Petra