Položek: 153-160 z celkem: 224   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu

KARNEVAL

Brzy bude velký bál,
hurá, je tu karneval!
Nafoukneme balónky,
ozdobíme záclonky.
Schováme se za masku,
jsme jak z hadích ocásků.

Ano, ve čtvrtek bude karneval. A tak je téma na celý týden 8.-12.2. více než jasné. Rozvíjíme fantazii, jemnou motoriku společně se připravujeme a prožíváme tu velkou událost, vyjadřujeme své prožitky a myšlenky slovně, nebo třeba kresbou. Nabízím vám pracovní listy i náměty na tvoření. Vyzdobte si pokojíček girlandami z krepového papíru nebo barevným řetězem vyrobte si škrabošku nebo čepičku. S vystřižením klauna pomůže rodič, a děti ho nalepí. Podle návodu zvládnete určitě složit veselého šaška.
Přeji vám hezkou zábavu při společně strávených chvílích. P. uč. Petra.

Báseň "LETADLO"

Cestování mezi mraky,
těší ptáky a nás taky.
Letět krásně jako pták,
není ale jenom tak!
My letíme letadlem
celou noc a celý den.

Zdraví vás p.uč. Lucka

Milí rodiče a děti,
Je tu nový týden a s ním i nové téma pod názvem: "NA KOLE I MAŠINOU, SVEZEME SE KRAJINOU"
Cílem tohoto tématu je poznat a pojmenovat různé dopravní prostředky, určovat jejich počet i velikost, seznamovat se s bezpečnostními pravidly při pohybu v dopravním ruchu a také s jednotlivými dopravními značkami a jejich významem.
Opět vám přináším nějaké návrhy na tvořivou činnost, báseň o "Letadlu" a pracovní listy,na kterých si můžete vyzkoušet své znalosti v oblasti dopravy.
Kromě toho si můžete sami namalovat nějaký dopravní prostředek či značku nebo vymyslet něco originálního.
Užijte si téma, činnosti a také novou sněhovou nadílku.

Ještě pár foteček k zimním radovánkám...

Moje město pod sněhem :)

Milí rodiče a milé děti,
je před námi poslední lednový týden, a my si budeme povídat o našem městě a věnovat se tématu MOJE MĚSTO POD SNĚHEM.
Jak se jmenuje naše město? A řeka, která jím protéká? Vydejte se na procházku a poznávejte významné a historické budovy: radnici, kostel Nanebevzetí panny Marie, židovskou synagogu, morový sloup, Libočanskou a Kněžskou branku, Městské divadlo... Ale i novodobé stavby stojí za pozornost, třeba Chmelový maják, orloj, Chmelařské muzeum. Pěstujeme v dětech lásku a vztah ke svému městu.
Děti si budou skládat znak města, opisovat slova ŽATEC, OHŘE. Vyrobí si město z barevného papíru a sníh z papírových ubrousků, vaty, vatových tyčinek. Postavíme město z kostek nebo z ruliček od toaletního papíru, na domeček složíme papírovou střechu. Můžete si vybrat některý z pracovních listů, naučit se básničku o Žatci. Přečtěte si pověst o statečném Borešovi. Děti by také měly znát adresu svého bydliště.
Dobře se u činností bavte, doufám, že výběr je pestrý, a nebo si vymyslete na téma moje město vlastní aktivitu. Mějte krásné dny, moc vás zdravím, p. uč. Petra