Projekty a dotace

Přírodní zahrada

Díky podpoře Státního fondu životního prostředí ČR, který vyhlásil dotační program pro mateřské školy pod názvem „Přírodní zahrady“, měla naše MŠ příležitost získat finanční prostředky na vybavení školní zahrady. Nově vyhlášenou výzvou „Přírodní zahrady“ jsme navázali na již ukončený 1. projekt „Zahrada pro Zvídálky“ – učíme se od přírody.

Ve 2. projektu jsme se zaměřili především na stavby z přírodních materiálů, z vrbového proutí – tee-pee, tunel a šapito, ale i na herní prvky z akátového dřeva a bambusu. V rámci projektu proběhlo také sázení listnatého stromu – lípy.

Zahrada tak umožňuje dětem získávat a rozvíjet dovednosti učení, seznamování se s přírodou, rozvíjet pohybové dovednosti a hry.

Máme radost ze současné podoby zahrady, díky níž jsme získali CERTIFIKÁT PŘÍRODNÍ ZAHRADA a PLAKETU za splněná kritéria pro přírodní zahrady. Velmi si tohoto ocenění vážíme, je spojené s radostí a spokojeností našich dětí.

ŠABLONY III.

Zahrada pro Zvídálky - učíme se od přírody

Zahrada pro Zvídálky - učíme se od přírodyNa základě Výzvy č. 16/2017 podala naše mateřská škola žádost na SFŽP ČR o
poskytnutí podpory na vybudování a úpravu zahrady v přírodním stylu pro
účely EVVO - "Přírodní zahrady". Rozhodnutím o poskytnutí podpory získá
naše mateřská škola dotaci v maximální možné výši 500 000,- Kč.

Naše mateřská škola se zapojila do projektu Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi, reg. č.: CZ.02.3.61/0.0/0.0/16_020/0004015. Projekt je realizován v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, prioritní osa 3 Rovný přístup ke kvalitnímu předškolnímu, primárnímu a sekundárnímu vzdělávání, a je spolufinancován EU.

Šablony II

MŠ ZATEC U JEZU 63 je spolufinancován Evropskou unií.