O nás

Mateřská škola pracuje podle programu Začít spolu - ZaS, Školní vzdělávací program pro předškolní vzdělávání má název "S kamarády krok za krokem putujeme celým rokem"

• image 53
  • image 51
  • image 50
  • image 49
  • image 48
  • image 47
  • image 46
  • image 44
  • image 59
  • image 58
  • image 57
  • image 56
  • image 55
  • image 54
  • image 52

Naše mateřská škola „U Jezu“

Mateřská škola, s krásným příznačným názvem U JEZU, se nachází na okraji města Žatec v sídlištní zástavbě, stranou silnějšího dopravního ruchu. Obklopena je zelení, bezprostřední blízkost řeky i volné přírody vytvářejí velice dobré podmínky pro pobyt dětí v době vycházek. Toto umístění naší mateřské školy, lokalita, ve které se Žatec nachází, umožňuje mnoho pozorování v přírodě, pěších výletů a podporu zdraví dětí.

Obě budovy mateřské školy Žatec se nacházejí v těsné blízkosti sebe na společné rozlehlé, upravené a oplocené  parcele, plné zeleně, vzrostlých stromů a okrasných keřů. Mají dva hlavní samostatné vchody, jeden vchod je směřován k malebné řece Ohři s klidným ramenem i bouřlivým jezem – odtud název „U Jezu“ a druhý vchod, od sídliště Podměstí  přes školní zahradu, do druhé budovy. Při vstupu na školní zahradu, za kanadskou borovicí, je zabudována barevná dřevěná mašinka se dvěma vagónky, nejoblíbenější místo ke hře. Odtud vzniklo zažité pojmenování školky „U mašinky“ . Tato budova byla postavena v roce 1964, zahájení provozu mateřské školy U Jezu je datováno rokem 1973. Přesto v komplexu patří škola díky rekonstrukcím a neustálé modernizaci mezi progresivní.
Mateřská škola U Jezu pracuje již od roku 2001 podle programu Začít spolu (ZaS).
Vlastní školní vzdělávací program pro předškolní vzdělávání S kamarády krok za krokem, putujeme celým rokem“, je v souladu se Vzdělávacím programem Začít spolu a s  požadavky platného dokumentu – Rámcového programu pro předškolní vzdělávání.

V prosinci 2012 získala Mateřská škola Žatec, U Jezu 2903 certifikát „Mateřská škola Začít spolu“, udělený Step by Step Česká republika, o. s.