Položek: 161-168 z celkem: 221   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu

Poslali jsme k Vánocům drobné dárky seniorům...

Sníh se sype z oblohy

Zimní hody pro zvířátka :)

V týdnu od 11. do 15.ledna si budeme povídat o tom, jak pečovat o ptáky a zvířata v zimním období. Povedeme děti k chápání významu péče o životní prostředí a živočichy. Přináším vám pár nápadů pro distanční výuku s předškoláky. Vyrobte si vránu nebo jiného ptáčka z papírového sáčku, oblékněte medvídka z kartonu do teplého kožíšku ze zbytků vlny, složte rozstříhaný obrázek, vyřešte labyrint, nakreslete krmelec, a nebo se naučte pěkné říkanky. Běžte nakrmit kačenky a labutě k řece, nasypejte ptáčkům do krmítka. Která potrava jim neublíží si přečtěte na přiložených fotografiích. Pokud máte zájem o tištěnou formu pracovních listů, můžete si je po domluvě vyzvednout u Motýlků. Zdravím a přeji vám příjemnou zábavu. Petra.

Sníh se sype z oblohy

Téma pro tento týden je "SNÍH SE SYPE Z OBLOHY"
Jak již název napovídá,týká se téma aktuálního ročního období = zimy. Určujeme s dětmi její charakteristické znaky a zároveň si zopakujeme jednotlivé části dne a běžné denní činnosti,které v těchto jednotlivých částech provádíme. Připomeneme si rovněž zimní sporty včetně všech ročních obdobích a kalendářních měsíců.
Zmíníme se o 3 KRÁLÍCH a nezapomene se také s dětmi protáhnout.
Pomoci nám může třeba báseň:
JE TO TAK,JE TO TAK
STOJÍ TADY SNĚHULÁK.
KULATÉ MÁ NOŽIČKY,
DOKONCE I RUČIČKY.
KULATOU MÁ HLAVIČKU,
MÍSTO NOSU MRKVIČKU.
Milí rodiče,
Vzhledem k tomu,že epidemiologická situace není ještě ustálená,vítám vás v novém roce alespoň prostřednictvím webových stránek,i přesto,že provoz MŠ není omezen. Posílám opět nějakou inspiraci pro činnosti s vašimi dětmi. Přeji zejména hodně zdraví a trpělivosti v této obtížné situaci.

Pf 2021