Položek: 145-152 z celkem: 221   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu

Povídám, povídám pohádku :)

V dalším tématu s námi můžete jít do pohádky. Červená Karkulka, Budulínek a Jeníček s Mařenkou, či Ježibaba, nám budou dělat společnost. Čtěte, vyprávějte si pohádky, třeba podle obrázků v psaném textu. Nabízím vám omalovánky, pracovní listy i náměty na tvoření, můžete si "uplést" košíček, nebo ho naplnit dobrotami pro babičku, a nemusí to být zrovna bábovka a víno ;). Vyrobte si loutku na špejli, skládejte pohádkové postavy z částí, vystříhněte postavy a stíny a slepte vždy dvojice k sobě. Budulínkovi dokreslete hrášek (nezapomeňte na správné držení tužky) a třeba si ho také uvařte k obědu. A hlavně si povídejte, hrajte divadlo, předčítejte si pohádky před spaním. Přeji vám krásný, poslední únorový týden. P. uč. Petra.

Všechno hraje barvami, barevné cestičky :)

Ačkoli je venku bílo, a doufáme, že ještě bude, u motýlků budou v týdnu 15.-19.2. vládnout barvičky.Budeme rozlišovat, porovnávat, pojmenovávata třídit barvy, geometrické tvary, velikosti a materiály, vyhledávat cesty v prostoru i na ploše, řešit labyrinty.
 Přináším vám nové náměty k distanční výuce...omalovánky, pracovní listy, labyrinty. Děti mohou opisovat názvy barev, vytvořte jim předlohy podle vzoru. Vyzkouší si pokládat barvy do mřížky podle vašeho diktátu, např. červené kolečko nahoru doprava, modré doprostřed atd., nebo podle vizuální předlohy. Z průhledné barevné folie a dvou papírových talířů nebo čtvrtek si vyrobte barevné kukátko a pozorujte jím, jak se změní svět okolo vás. Nalepte si mozaiku, my balónky jako vzpomínku na karneval, naučte se básničku... Ať je váš týden stejně barevný a veselý, jako bude ten náš. Mějte se hezky a brzy na shledanou ve školce. P.uč. Petra.

Karnevalový rej :)

KARNEVAL

Brzy bude velký bál,
hurá, je tu karneval!
Nafoukneme balónky,
ozdobíme záclonky.
Schováme se za masku,
jsme jak z hadích ocásků.

Ano, ve čtvrtek bude karneval. A tak je téma na celý týden 8.-12.2. více než jasné. Rozvíjíme fantazii, jemnou motoriku společně se připravujeme a prožíváme tu velkou událost, vyjadřujeme své prožitky a myšlenky slovně, nebo třeba kresbou. Nabízím vám pracovní listy i náměty na tvoření. Vyzdobte si pokojíček girlandami z krepového papíru nebo barevným řetězem vyrobte si škrabošku nebo čepičku. S vystřižením klauna pomůže rodič, a děti ho nalepí. Podle návodu zvládnete určitě složit veselého šaška.
Přeji vám hezkou zábavu při společně strávených chvílích. P. uč. Petra.

Báseň "LETADLO"

Cestování mezi mraky,