Jméno:
Heslo:

MOTÝLCI

Charakteristika třídy ve školním roce 2018/2019

Léto na zahradě :)

Slavíme Den dětí :)

SOUTĚŽ!!!

Milí rodiče, přijďte podpořit naše leporelo! Zúčastnili jsme se 3. ročníku soutěže Tvoříme z odpadu, tentokrát na téma CHMEL, vyhlášené Městským úřadem v Žatci. Všecha díla vyrobená z tříděného, recyklovatelného odpadu, budou vystavena v Chrámu chmele a piva od 10.4. do 11.5. 2018, kde můžete zároveň hlasovat pro nejpovedenější výrobek. Těšíme se na váš hlas :). Motýlci.

Den Země

Dne 12.4.2018 jsme oslavili ve školce Den Země. Motýlci se vydali na dopolední vycházku za řeku Ohři. Cestou jsme pozorovali probouzející se jarní přírodu a život u vody. Na místě pak děti hrály různé sportovní hry v přírodě, pozorovaly okolí dalekohledem, učily se zacházet s lupou, nakreslily si krajinu. Odebrali jsme vzorek vody z řeky k porovnání s vodou z kohoutku...co myslíte, která byla čistější :)? Sbírali jsme zajímavé přírodniny , které jsme vystavili na okně v šatně. Na oběd se děti vracely unavené, ale spokojené. Získaly o přírodě spousty zajímavých poznatků a shodly se na tom, že naši krásnou planetu Zemi je potřeba ochraňovat, ne ničit :).

Den Země :)

Na návštěvě u prvňáčků na 3.ZŠ :)

Kamarádka knížka :)

Noční bivakování 16.2.2018 :)

Karneval 2018 :)

Milí rodiče, pokud jste fotili během hodování ve třídě a jste ochotni nám poskytnout pár fotografií k uložení zde na stránkách školy, budemem moc vděčné...pro samé nadšení z vaší návštěvy a úžasné atmosféry jsme zapomněly fotit :). Děkujeme, vaše p. učitelky :))).

Vánoční besídka :)

Slavíme Šárinčiny třetí narozeniny

Návštěva Mikuláše s doprovodem :D

Vánoční tvoření :)

Nové centrum aktivit

Vybouráním příčky mezi třídou a bývalou ředitelnou vznikly další prostory pro hry dětí. Ty zde mohou objevovat kouzlo dětských hnížek z plné knihovničky, zkoušet první psaní u nového psacího stolu, hrát počítačové hry, ale i v klidu a nerušeně relaxovat na pohodlných sedacích vacích. Až přivedete své ratolesti do školky, neostýchejte se nahlédnout do míst, o která je teď mezi nimi opravdu velký zájem :)), jste srdečně vítáni!

Nové centrum "Knihy a písmena"

Halloween a Světýlková slavnost 2017

Přednáška p. Jelínka o myslivosti :)

Co děláme celý den :)

...a hurá na sportoviště!!

V pátek 2.června jsme strávili příjemné teplé dopoledne na sportovišti u koupaliště. Před průlezkami daly děti většinou přednost osvěžení v novém mlhovišti :)V pátek 2.června jsme strávili příjemné teplé dopoledne na sportovišti u koupaliště. Před průlezkami daly děti většinou přednost osvěžení v novém mlhovišti :)V pátek 2.června jsme strávili příjemné teplé dopoledne na sportovišti u koupaliště. Před průlezkami daly děti většinou přednost osvěžení v novém mlhovišti :)V pátek 2.června jsme strávili příjemné teplé dopoledne na sportovišti u koupaliště. Před průlezkami daly děti většinou přednost osvěžení v novém mlhovišti :)V pátek 2.června jsme strávili příjemné teplé dopoledne na sportovišti u koupaliště. Před průlezkami daly děti většinou přednost osvěžení v novém mlhovišti :)V pátek 2.června jsme strávili příjemné teplé dopoledne na sportovišti u koupaliště. Před průlezkami daly děti většinou přednost osvěžení v novém mlhovišti :)V pátek 2.června jsme strávili příjemné teplé dopoledne na sportovišti u koupaliště. Před průlezkami daly děti většinou přednost osvěžení v novém mlhovišti :)V pátek 2.června jsme strávili příjemné teplé dopoledne na sportovišti u koupaliště. Před průlezkami daly děti většinou přednost osvěžení v novém mlhovišti :)

Jak jsme slavili Den dětí :)

Výlet do ZOO Ústí nad Labem :)

Obeplujeme celý svět :)

V tematickém bloku "Nový život na statku" jsme si mimo jiné povídali o tom, co se vyrábí z mléka. A není nic lepšího, než si to vlastnoručně vyzkoušet. Pustili jsme se tedy s chutí do výroby domácího sýru LUČINA. Děti musely projevit značnou dávku trpělivosti, protože sýr zrál 24 hodin v ledničce. Výsledek však stál za to! Hotovou Lučinu jsme si namazali na zdravý špaldový chléb a všichni se olizovali až za ušima! A Kačenka přidala vskutku originální hodnocení: tahle Lučina je nejlepší v celém vesmíru!!!

Pokud chcete náš recept vyzkoušet, smíchejte 1000 ml bílého jogurtu s nejméně 10% tuku a 250 ml smetany na šlehání, podle chuti osolte. Do cedníku položte plátýnko, my jsme použili čistou utěrku, nalijte vzniklou hmotu a nechte 24 hodin v ledničce vykapat syrovátku do misky. Potom bochánek sýra vyklopte na talíř a  namažte na pečivo.

PŘEJEME VÁM DOBROU CHUŤ!

Jak jsme si vyráběli domácí sýr LUČINA :)

Jak jsme slavili Den Země :)

Na sportovišti :)

Návštěva 1. třídy :)

Země má svátek :)

Karneval :)

Vzpomínka na vánoční besídku

Dopravní školička

Krmíme kačenky

My Tři králové jdeme k vám... :)

Radost z prvního snížku :)

...a přišel Ježíšek :)

Na návštěvě muzea a Křížovy vily

Výstava vánočních ozdob a betlémůVýstava vánočních ozdob a betlémůVýstava vánočních ozdob a betlémůVýstava vánočních ozdob a betlémůVýstava vánočních ozdob a betlémůVýstava vánočních ozdob a betlémůVýstava vánočních ozdob a betlémůVýstava vánočních ozdob a betlémůVýstava vánočních ozdob a betlémůVýstava vánočních ozdob a betlémůVýstava vánočních ozdob a betlémů

Připravujeme vánoční cukroví na besídku

Kokosové kuličkyKokosové kuličkyKokosové kuličkyKokosové kuličkyKokosové kuličkyKokosové kuličkyKokosové kuličky

Vánoční tvoření 29.11.2016

Vyrábíme ovocný salát

Vítáme nové kamarády

Pokus -sluneční hodiny :)

KYTIČKOVÁ SLAVNOST

DEN DĚTÍ V MATEŘSKÉ ŠKOLE

VÝLET DO KRÁSNÉHO DVORA

Putování za zvířaty do ZOO :)

Cestujeme do pravěku :)

Motýlek MOTÝL

Toto je Motýl, kterého jsme vyrobili z odpadního materiálu do soutěže

Toto je Motýl, kterého jsme vyrobili z odpadního materiálu do soutěže "Tvoříme z odpadu". Hlasovat pro něj můžete v Galerii Sladovna nebo na profilu Galerie Sladovna Žatec na Facebooku. Děkujeme :).

Jarní sluníčko nás zve ke hrám na zahradě :)

Jak se dělá sýr :)

Vyrobili jsme si sýr Lučinu a moooc nám chutnal :)Vyrobili jsme si sýr Lučinu a moooc nám chutnal :)Vyrobili jsme si sýr Lučinu a moooc nám chutnal :)Vyrobili jsme si sýr Lučinu a moooc nám chutnal :)Vyrobili jsme si sýr Lučinu a moooc nám chutnal :)Vyrobili jsme si sýr Lučinu a moooc nám chutnal :)Vyrobili jsme si sýr Lučinu a moooc nám chutnal :)Vyrobili jsme si sýr Lučinu a moooc nám chutnal :)Vyrobili jsme si sýr Lučinu a moooc nám chutnal :)Vyrobili jsme si sýr Lučinu a moooc nám chutnal :)Vyrobili jsme si sýr Lučinu a moooc nám chutnal :)Vyrobili jsme si sýr Lučinu a moooc nám chutnal :)Vyrobili jsme si sýr Lučinu a moooc nám chutnal :)Vyrobili jsme si sýr Lučinu a moooc nám chutnal :)Vyrobili jsme si sýr Lučinu a moooc nám chutnal :)Vyrobili jsme si sýr Lučinu a moooc nám chutnal :)

Dechové cvičení-součást projektu logopedické prevence

NOVINKY

Nové fotografie

obrázek
Nejnovější fotografie z akcí v mateřské škole najdete zde

Aktuální jídelníček

obrázek
Aktuální jídelníček najdete zde
Mateřská škola Žatec, U Jezu

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign