Jméno:
Heslo:

MOTÝLCI

Léto na zahradě :)

Slavíme Den dětí :)

SOUTĚŽ!!!

Milí rodiče, přijďte podpořit naše leporelo! Zúčastnili jsme se 3. ročníku soutěže Tvoříme z odpadu, tentokrát na téma CHMEL, vyhlášené Městským úřadem v Žatci. Všecha díla vyrobená z tříděného, recyklovatelného odpadu, budou vystavena v Chrámu chmele a piva od 10.4. do 11.5. 2018, kde můžete zároveň hlasovat pro nejpovedenější výrobek. Těšíme se na váš hlas :). Motýlci.

Den Země

Dne 12.4.2018 jsme oslavili ve školce Den Země. Motýlci se vydali na dopolední vycházku za řeku Ohři. Cestou jsme pozorovali probouzející se jarní přírodu a život u vody. Na místě pak děti hrály různé sportovní hry v přírodě, pozorovaly okolí dalekohledem, učily se zacházet s lupou, nakreslily si krajinu. Odebrali jsme vzorek vody z řeky k porovnání s vodou z kohoutku...co myslíte, která byla čistější :)? Sbírali jsme zajímavé přírodniny , které jsme vystavili na okně v šatně. Na oběd se děti vracely unavené, ale spokojené. Získaly o přírodě spousty zajímavých poznatků a shodly se na tom, že naši krásnou planetu Zemi je potřeba ochraňovat, ne ničit :).

Den Země :)

Na návštěvě u prvňáčků na 3.ZŠ :)

Kamarádka knížka :)

Noční bivakování 16.2.2018 :)

Karneval 2018 :)

Milí rodiče, pokud jste fotili během hodování ve třídě a jste ochotni nám poskytnout pár fotografií k uložení zde na stránkách školy, budemem moc vděčné...pro samé nadšení z vaší návštěvy a úžasné atmosféry jsme zapomněly fotit :). Děkujeme, vaše p. učitelky :))).

Vánoční besídka :)

Slavíme Šárinčiny třetí narozeniny

Návštěva Mikuláše s doprovodem :D

Vánoční tvoření :)

Nové centrum aktivit

Vybouráním příčky mezi třídou a bývalou ředitelnou vznikly další prostory pro hry dětí. Ty zde mohou objevovat kouzlo dětských hnížek z plné knihovničky, zkoušet první psaní u nového psacího stolu, hrát počítačové hry, ale i v klidu a nerušeně relaxovat na pohodlných sedacích vacích. Až přivedete své ratolesti do školky, neostýchejte se nahlédnout do míst, o která je teď mezi nimi opravdu velký zájem :)), jste srdečně vítáni!

Nové centrum "Knihy a písmena"

Halloween a Světýlková slavnost 2017

Vlááádííík má narozeninyyy :)

Přednáška p. Jelínka o myslivosti :)

Koulela se brambora :)

Co děláme celý den :)

Charakteristika třídy ve školním roce 2017/2018

...a hurá na sportoviště!!

V pátek 2.června jsme strávili příjemné teplé dopoledne na sportovišti u koupaliště. Před průlezkami daly děti většinou přednost osvěžení v novém mlhovišti :)V pátek 2.června jsme strávili příjemné teplé dopoledne na sportovišti u koupaliště. Před průlezkami daly děti většinou přednost osvěžení v novém mlhovišti :)V pátek 2.června jsme strávili příjemné teplé dopoledne na sportovišti u koupaliště. Před průlezkami daly děti většinou přednost osvěžení v novém mlhovišti :)V pátek 2.června jsme strávili příjemné teplé dopoledne na sportovišti u koupaliště. Před průlezkami daly děti většinou přednost osvěžení v novém mlhovišti :)V pátek 2.června jsme strávili příjemné teplé dopoledne na sportovišti u koupaliště. Před průlezkami daly děti většinou přednost osvěžení v novém mlhovišti :)V pátek 2.června jsme strávili příjemné teplé dopoledne na sportovišti u koupaliště. Před průlezkami daly děti většinou přednost osvěžení v novém mlhovišti :)V pátek 2.června jsme strávili příjemné teplé dopoledne na sportovišti u koupaliště. Před průlezkami daly děti většinou přednost osvěžení v novém mlhovišti :)V pátek 2.června jsme strávili příjemné teplé dopoledne na sportovišti u koupaliště. Před průlezkami daly děti většinou přednost osvěžení v novém mlhovišti :)

Jak jsme slavili Den dětí :)

Výlet do ZOO Ústí nad Labem :)

Obeplujeme celý svět :)

V tematickém bloku "Nový život na statku" jsme si mimo jiné povídali o tom, co se vyrábí z mléka. A není nic lepšího, než si to vlastnoručně vyzkoušet. Pustili jsme se tedy s chutí do výroby domácího sýru LUČINA. Děti musely projevit značnou dávku trpělivosti, protože sýr zrál 24 hodin v ledničce. Výsledek však stál za to! Hotovou Lučinu jsme si namazali na zdravý špaldový chléb a všichni se olizovali až za ušima! A Kačenka přidala vskutku originální hodnocení: tahle Lučina je nejlepší v celém vesmíru!!!

Pokud chcete náš recept vyzkoušet, smíchejte 1000 ml bílého jogurtu s nejméně 10% tuku a 250 ml smetany na šlehání, podle chuti osolte. Do cedníku položte plátýnko, my jsme použili čistou utěrku, nalijte vzniklou hmotu a nechte 24 hodin v ledničce vykapat syrovátku do misky. Potom bochánek sýra vyklopte na talíř a  namažte na pečivo.

PŘEJEME VÁM DOBROU CHUŤ!

Jak jsme si vyráběli domácí sýr LUČINA :)

Velikonoce u Motýlků :)

Jak jsme slavili Den Země :)

Na sportovišti :)

Návštěva 1. třídy :)

Země má svátek :)

Karneval :)

Vzpomínka na vánoční besídku

Dopravní školička

Krmíme kačenky

My Tři králové jdeme k vám... :)

Radost z prvního snížku :)

...a přišel Ježíšek :)

Na návštěvě muzea a Křížovy vily

Výstava vánočních ozdob a betlémůVýstava vánočních ozdob a betlémůVýstava vánočních ozdob a betlémůVýstava vánočních ozdob a betlémůVýstava vánočních ozdob a betlémůVýstava vánočních ozdob a betlémůVýstava vánočních ozdob a betlémůVýstava vánočních ozdob a betlémůVýstava vánočních ozdob a betlémůVýstava vánočních ozdob a betlémůVýstava vánočních ozdob a betlémů

Připravujeme vánoční cukroví na besídku

Kokosové kuličkyKokosové kuličkyKokosové kuličkyKokosové kuličkyKokosové kuličkyKokosové kuličkyKokosové kuličky

Vánoční tvoření 29.11.2016

Světýlková slavnost 3.11. 2016

Vyrábíme ovocný salát

Vítáme nové kamarády

Seznam dětí ve školním roce 2016/2017

 1. Babický Lucas
 2. Boháčová Anna
 3. Cabák Tobiáš
 4. Darvašová Sofie Anna
 5. Dinh Ha Vy
 6. Dinh Bao An
 7. Fišer David
 8. Gregor Tomáš
 9. Hricková Eliška
 10. Chot Matěj
 11. Jirkovský Jiří
 12.  Kratkij Jevgenij
 13. Manda Filip
 14.  Marko Ondřej
 15. Michalová Lucie
 16. Niepauer David
 17. Novák Dominik
 18. Pham Minh Duc
 19. Škoulová Kateřina
 20. Švec Adam
 21. Valenta Vojtěch
 22. Vaněk Jan
 23. Veselá Emily
 24. Wozar David
 25. Zelenková Tereza
 26. Žigová Nikola
Ve třídě pracují p. učitelky: Petra Jirkovská
                                    Mgr. Lenka Riedlová

Pokus -sluneční hodiny :)

KYTIČKOVÁ SLAVNOST

DEN DĚTÍ V MATEŘSKÉ ŠKOLE

VÝLET DO KRÁSNÉHO DVORA

Putování za zvířaty do ZOO :)

Cestujeme do pravěku :)

Motýlek MOTÝL

Toto je Motýl, kterého jsme vyrobili z odpadního materiálu do soutěže

Toto je Motýl, kterého jsme vyrobili z odpadního materiálu do soutěže "Tvoříme z odpadu". Hlasovat pro něj můžete v Galerii Sladovna nebo na profilu Galerie Sladovna Žatec na Facebooku. Děkujeme :).

Jarní sluníčko nás zve ke hrám na zahradě :)

Jak se dělá sýr :)

Vyrobili jsme si sýr Lučinu a moooc nám chutnal :)Vyrobili jsme si sýr Lučinu a moooc nám chutnal :)Vyrobili jsme si sýr Lučinu a moooc nám chutnal :)Vyrobili jsme si sýr Lučinu a moooc nám chutnal :)Vyrobili jsme si sýr Lučinu a moooc nám chutnal :)Vyrobili jsme si sýr Lučinu a moooc nám chutnal :)Vyrobili jsme si sýr Lučinu a moooc nám chutnal :)Vyrobili jsme si sýr Lučinu a moooc nám chutnal :)Vyrobili jsme si sýr Lučinu a moooc nám chutnal :)Vyrobili jsme si sýr Lučinu a moooc nám chutnal :)Vyrobili jsme si sýr Lučinu a moooc nám chutnal :)Vyrobili jsme si sýr Lučinu a moooc nám chutnal :)Vyrobili jsme si sýr Lučinu a moooc nám chutnal :)Vyrobili jsme si sýr Lučinu a moooc nám chutnal :)Vyrobili jsme si sýr Lučinu a moooc nám chutnal :)Vyrobili jsme si sýr Lučinu a moooc nám chutnal :)

Dechové cvičení-součást projektu logopedické prevence

Hody, hody, doprovody :)

Maškarní rej

Vánoční besídka

Předvánoční vycházka s dětmi do města

Adventní tvoření u Motýlků

Světýlková slavnost

Podzim maluje 2015

Bramborový týden

NOVINKY

Nové fotografie

obrázek
Nejnovější fotografie z akcí v mateřské škole najdete zde

Aktuální jídelníček

obrázek
Aktuální jídelníček najdete zde
Mateřská škola Žatec, U Jezu

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign